Členové asociace

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Partneři

Čestní členové:


ASOCIACE TECHNICKÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SLUŽEB GRÉMIUM ALARM

Česká asociace výrobců zámků a stavebního kování

STROJÍRENSKÝ ZKUŠEBNÍ ÚSTAV

TREZOR TEST s.r.o.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - Fakulta aplikované informatiky

Asociace českých lockpickerů.

Asociace českých lockpickerů

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

Cech mechanických zámkových systémů (CMZS)

Cech mechanických zámkových systémů

Český klub bezpečnostních služeb z.s.

Český klub bezpečnostních služeb z.s.

Zámkař nebo zámečník? Jak nenaletět

Zámkař nebo zámečník? Jak nenaletět

„Nechci se vyjadřovat k přemrštěným cenám od 10 000 Kč, za tuto cenu se dají pořídit zcela nové bytové dveře,“ říká prezident Asociace zámkových a klíčových služeb Ladislav Kratochvíl a přidává několik užitečných rad:

  • Na nouzové otevírání dveří, trezorů i automobilů a montáž mechanických zábranných prostředků je prioritně zaměřená profese zámkař. Zámečník má velice široké pole působnosti a například stavební zámečník nemusí být s touto problematikou vůbec seznámen.
  • Nouzové otevírání dveří je třeba objednávat u zámečníků sdružených v zámkařských spolcích, které jsou řádně zaregistrovány.
  • Běžná cena za otevření zabouchnutých dveří je cca od 1 900 Kč, záleží na typu dveří, času požadovaného nouzového otevření a samozřejmě lokality.
  • Pokud jde o bezpečnostní nebo nestandardní dveře, může zámkař požadovat za nouzové otevření zabouchnutých dveří i násobek ceny, samozřejmě zcela odlišná je cena za otevření zamčených dveří.
  • Solidní zámkař od vás bude chtít informaci o jaký typ dveří se jedná, zda jsou dveře zabouchnuté či zamčené a dopředu vám sdělí požadovanou cenu. Pokud se vám cena bude zdát přemrštěná, je nutné oslovit někoho dalšího.
  • Důležitou indicií, která by vás měla varovat, je požadavek jasného prokázání vlastnických práv k bytu nebo domu, které požadujete otevřít. Pokud nemáte možnost toto vlastnické právo prokázat, zámkař, který se nouzovému otevírání věnuje poctivě, bude požadovat účast Městské policie nebo Policie ČR.

Článek pro iDNES.cz

Přihlášení

Vyhledávání


LOCK FEST

AZKS na FACEBOOKu


Copyright © 2012 Fusek - Design

Autor stránek nenese žádnou zodpovědnost za náplň stránek ani její stylistické zpracování