Členové asociace

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Partneři

Čestní členové:


ASOCIACE TECHNICKÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SLUŽEB GRÉMIUM ALARM

Česká asociace výrobců zámků a stavebního kování

STROJÍRENSKÝ ZKUŠEBNÍ ÚSTAV

TREZOR TEST s.r.o.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - Fakulta aplikované informatiky

Asociace českých lockpickerů.

Asociace českých lockpickerů

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

Cech mechanických zámkových systémů (CMZS)

Cech mechanických zámkových systémů

Český klub bezpečnostních služeb z.s.

Český klub bezpečnostních služeb z.s.

V. Dlouhý: dnešní aktuality o dopadech vládních opatřeních na podnikatele (27.3.2020)

Vážení členové Hospodářské komory,

dovoluji si Vám zaslat aktuální informace o aktivitách Hospodářské komory ČR ve vztahu k podnikatelům.

  • Pozitivně vnímám některé kroky vlády na podporu podnikatelů a živnostníků zveřejněné tento týden jako např. prominutí poloviny sociálního a zdravotního pojistného pro OSVČ, plošného zrušení červnové zálohy na daň z příjmů pro všechny podnikatele, ale třeba i posun v konkretizaci programu podpory zaměstnanosti „Antivirus“. Zatím jsem ale spíše zklamán z nízké pružnosti a akceschopnosti státu při praktické realizaci mnoha rázně vyhlašovaných opatření. Je trochu zbytečné zásobovat nás každý den informacemi o přípravě nových a nových programů pomoci, když ty již formálně zahájené zatím prakticky nefungují. Takže se například dovídáme o přípravě nového programu ČMZRB a MPO COVID III a zatím nejsme schopni získat ani základní informace o způsobu administrace již vyhlášeného programu COVID II. Ujišťuji Vás, že opakovaně apeluji na vládu, aby co nejrychleji aktivovala finanční toky směrem k postiženým firmám a OSVČ. V opačném případě se totiž může stát, že se řada podnikatelů - zejména z řad malých a středních podniků a také živnostníků - tolik potřebné pomoci ani nedočká.

Přes naši snahu získat pro Vás bližší informace k programu COVID II ze strany ČMZRB, Vám bohužel můžeme poskytnout pouze rámcové informace, které jsou publikovány na jejích webových stránkách.     

·         Dnes jsme zaktualizovali tabulkuOpatření Hospodářské komory a jejich plnění, její současnou podobu můžete naléztzde. Stejně tak jsme zaktualizovali20 požadavků HK ČR pro podnikatele postižené přímo či nepřímo koronavirem, k nahlédnutízde.

  • Na webových stránkách komory jsme umístili další informace našich začleněných společenstev v souvislosti s koronavirem. Dnes jsme tak zveřejnili apelna vládu a samosprávu od Radka Roušara, prezidenta Elektrotechnického svazu českého, a výsledky anketyAsociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu.

Veškeré informace od našich živnostenských společenstev a odborných sekcí Hospodářské komoryjsme zpřehlednili zde.

Vyjma toho jsme rovněž publikovali výzvuOHK Olomouc ke zmírnění ekonomických dopadů na podnikatele, firmy i zaměstnance adresovanou voleným zástupcům.

  • V pondělí proběhne můj brífink k opatřením vlády vůči živnostníkům a zaměstnavatelům a k možné vlně propouštění. Sledovat ho můžete např. na facebookových stránkáchHopodářské komory.
  • Jsem velmi mile potěšen, kolik z Vás již vyplnilo bleskovou anketu k poslednímu vývoji ve Vaší firmě ve spojitosti s koronavirem. Díky Vám a Vašim odpovědím získáváme velmisilný mandát pro další jednání s čelnými představiteli státu.
  • Hospodářská komora ČR s ohledem na nucená vládní preventivní opatření reaguje na poptávku firem a přizpůsobuje prezenční formu vzdělávacích kurzů a seminářů na on-line webináře. Na první z nich s názvem Efektivita a nástroje pro Home Officese můžeteregistrovat jiždnes. Další webináře budeme postupně vypisovat zde.
  • V příloze najdete shrnutí pro podnikatele důležitých mediálních zpráv ohledně koronaviru.
  • Závěrem mi dovolte, abych Vám exklusivně o den dříve přineslčást mého rozsáhlého rozhovoru, který vyjde v sobotním vydánídeníku Mladá fronta DNES.

Scénář „na tři týdny vše zavřít a pak pokračovat“ není správný?

Nevíme, jestli epidemie opravdu odezní, když na tři týdny všechno zavřeme. Když se podíváme na různé přístupy řešení pandemie, patříme spíše k té skupině zemí, kde se postupuje přísněji. Zatím se zdá, že se v těchto zemích zvládá nákaza lépe. Ale to neznamená, že bychom měli sklouznout do extrému a zavřít úplně všechno. Není ani jisté, jestli za tři týdny bude epidemie ustupovat, abychom mohli ve společnosti i v ekonomice všechna opatření uvolnit.

K podporám pro firmy a živnostníky. Je to dostatečné?

Osobně se domnívám, že každé další opatření, které vláda schválí, bude dobré. Ale teď bych se týden nebo deset spíše soustředil, aby se zúřadovalo to, o čem se již rozhodlo, aby se podpory co nejrychleji dostaly k lidem.

A co ta zbývající část?

Je tu ještě další balík, může to být až ke třem stovkám miliard, které stejně vláda neobsáhne. S tím se bude muset popasovat ekonomika a budou se k tomu muset nějak postavit i banky. Přál bych si, aby se banky přechodně v tomto směru zavázaly k nějakým pravidlům chování. Ostatně taková pravidla se už dříve v některých zemích během některých krizích používala. Máme prostor ke zvýšení zadluženosti, ale samozřejmě ten prostor není nekonečný.

 

Další kroky vládních činitelů budeme pečlivě monitorovat i během víkendu, abych Vám mohl opět v pondělí zaslat aktuální přehled vývoje událostí včetně aktivit Hospodářské komory ČR.

Přeji Vám mnoho sil a pevné zdraví.

S úctou,

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Hospodářská komora České republiky
Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15  110 00 Praha 1
www.komora.cz

Fotografie

V. Dlouhý: dnešní aktuality o dopadech vládních opatřeních na podnikatele (27.3.2020)

Soubory

název velikost popis typ
Příloha 161.02 KB pdf

Přihlášení

Vyhledávání


LOCK FEST

AZKS na FACEBOOKu


Copyright © 2012 Fusek - Design

Autor stránek nenese žádnou zodpovědnost za náplň stránek ani její stylistické zpracování