Členové asociace

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Partneři

Čestní členové:


ASOCIACE TECHNICKÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SLUŽEB GRÉMIUM ALARM

Česká asociace výrobců zámků a stavebního kování

STROJÍRENSKÝ ZKUŠEBNÍ ÚSTAV

TREZOR TEST s.r.o.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - Fakulta aplikované informatiky

Asociace českých lockpickerů.

Asociace českých lockpickerů

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

Cech mechanických zámkových systémů (CMZS)

Cech mechanických zámkových systémů

Český klub bezpečnostních služeb z.s.

Český klub bezpečnostních služeb z.s.

Veletrhy ISET, PYROS a IDET - zhodnocení

Jubilejní 15. veletrh IDET byl největší v historii

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET patří k nejvýznamnějším přehlídkám pořádaným v zemích NATO. Zároveň je unikátní spojením s veletrhy PYROS a ISET do komplexní prezentace složek Integrovaného záchranného systému. Letošní ročník bezpečnostních veletrhů představil exponáty celkem 534 firem z 35 zemí a dokumentoval rostoucí sílu českého obranného průmyslu. V prvních třech dnech branami výstaviště prošlo 26 tisíc návštěvníků, sobotní akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem určená pro širokou veřejnost přilákalo na brněnské výstaviště více než 10 000 návštěvníků.

Rekordní rozsah letošního ročníku odpovídá složité bezpečnostní situaci a rostoucím investicím států do posilování obranyschopnosti. „Veletrh IDET je transparentní prezentační platformou, místem navazování obranné a průmyslové spolupráce. Ti, kteří se zúčastnili, ukazují svůj zájem na obranné spolupráci s Českou republikou,“ sdělil Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno. Trojlístek brněnských bezpečnostních veletrhů poprvé v historii zahájil premiér České republiky. Andrej Babiš při této příležitosti zapsal do pamětní knihy Veletrhů Brno: „Skvělý veletrh, který určitě významně podporuje export českých zbrojařských firem. Jsem tady poprvé, ale určitě se rád vrátím a budu o IDETu mluvit všude při svých návštěvách v zahraničí.

K VIP hostům veletrhů dále patřili ministr obrany ČR Lubomír Metnar, ministr obrany Švédska Peter Hultqvist, předsedové obou parlamentních výborů pro bezpečnost Pavel Fischer a Radek Koten, náčelníci generálního štábu ČR i SR Aleš Opata a Daniel Zmeko, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba a další. Na základě pozvání Ministerstva obrany ČR a společnosti Veletrhy Brno přijely zahraniční delegace z 20 zemí, například z Francie, Indie, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Norska, Polska, Rakouska či ze Slovenska. Nechyběly ani delegace NATO a EDA (European Defence Agency). Zvláštní pozornost se letos upřela na švédsko – českou spolupráci v obranném průmyslu.

Samotného veletrhu IDET se na rekordní ploše zúčastnilo 423 vystavujících firem, z toho 70 % ze zahraničí. Vystavující firmy byly velmi potěšeny zájmem návštěvníků a přímo na veletrhu došlo také k podpisům několika významných zakázek. Příkladem jsou dvě smlouvy, které podepsalo Ministerstvo obrany ČR: kontrakt na servis a modernizaci šestnácti letounů L-159 v hodnotě 1,6 miliardy korun se společností Aero Vodochody a kontrakt na nákup 31 vojenských těžkých terénních vozidel Tatra v hodnotě 500 milionů korun se společností Tatra Trucks.

Významnou událostí odborného doprovodného programu byla tradiční mezinárodní konference CATE (Community – Army – Technology – Environment), která se zaměřila na logistiku v ozbrojených silách, měnící se charakter konfliktů a výzvy pro adaptaci ozbrojených sil. O rozvoji bilaterální spolupráce v obranných technologiích na veletrhu jednaly Česko – rakouské průmyslové fórum, Česko – turecké průmyslové fórum a Česko – švédský inovační seminář. U příležitosti veletrhu PYROS 2019 se uskutečnila tradiční odborná konference Pyromeeting, tentokrát na téma „Změna klimatu“. Zcela poprvé se brněnské výstaviště stalo dějištěm finále soutěže NATO Innovation Challenge 2019, kterou zaštiťují armády členských států NATO. Sedm týmů – pět ze Spojených států, jeden z Velké Británie a jeden z Německa – prezentovalo svá řešení na téma „Elektromagnetický puls – prevence, zmírnění a zotavení“ přímo na místě, další čtyři se připojily on-line a vítězství nakonec vybojoval tým Electronics Service z USA.

Z doprovodného programu byl pro návštěvníky atraktivní také terénní polygon pro ukázky armádní, hasičské a policejní techniky IDET ARENA.

Některé veletržní expozice se zaměřily na významná výročí. Ministerstvo obrany a Armáda ČR připomněly 100 let od založení Generálního štábu Armády ČR a také 20 let od vstupu České republiky do NATO. Policie ČR na své expozici připomněla 100 let dopravní policie.

Nejlepším exponátům veletrhu bylo uděleno pět ocenění Zlatý IDET a tři ocenění IDET NEWS. Z 27 přihlášených exponátů odborná komise vybrala pět výherců: společnost Excalibur Army v soutěži uspěla s obrněným taktickým vozidlem PATRIOT II., firma ERA byla oceněna za simulátor VERA-NG, společnost Agados získala cenu za obojživelný terénní přívěs, Dajbych zvítězil s průzkumným vozidlem Gepard a cenu Zlatý IDET 2019 obdržel rovněž Společný operační obraz systémů velení a řízení pozemních a vzdušných sil s nejvyšší úrovní ochrany komunikace vyrobený firmami Delinfo, ALES a ICZ. Opět se udělovala také novinářská ocenění IDET NEWS 2019. Zlatou cenu získala Souprava pro detekci výbušnin DETEX od společnosti Explosia, stříbro patří EVPÚ Defence za velitelský panoramatický zaměřovač CMS a bronz firmě Agados za obojživelný terénní přívěs.

V sobotu 1. června zůstanou brány výstaviště stále otevřené. V pavilonu Z se uskuteční akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem určená pro širokou veřejnost. Expozice veletrhu IDET se s výjimkou expozice Ministerstva obrany a Armády ČR v tento den již uzavřou. Veletrhy PYROS a ISET pokračují i v sobotu, kdy na výstavišti proběhne třeba soutěž hasičského sportu v disciplínách TFA O pohár Prezidia Moravské hasičské jednoty. Přístupná zůstane i IDET ARENA.

Příští ročník veletrhu IDET se uskuteční
od 26. do 28. května 2021.

Veletrhy PYROS a ISET od 26. do 29. května 2021.

Fotografie

Veletrhy ISET, PYROS a IDET - zhodnocení Veletrhy ISET, PYROS a IDET - zhodnocení Veletrhy ISET, PYROS a IDET - zhodnocení Veletrhy ISET, PYROS a IDET - zhodnocení

Přihlášení

Vyhledávání


LOCK FEST

AZKS na FACEBOOKu


Copyright © 2012 Fusek - Design

Autor stránek nenese žádnou zodpovědnost za náplň stránek ani její stylistické zpracování