Členové asociace

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Partneři

Čestní členové:


ASOCIACE TECHNICKÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SLUŽEB GRÉMIUM ALARM

Česká asociace výrobců zámků a stavebního kování

STROJÍRENSKÝ ZKUŠEBNÍ ÚSTAV

TREZOR TEST s.r.o.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - Fakulta aplikované informatiky

Asociace českých lockpickerů.

Asociace českých lockpickerů

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

Cech mechanických zámkových systémů (CMZS)

Cech mechanických zámkových systémů

Nové info k uzavření zámečnických provozoven

Vážení členové AZKS,

včerejší vyjádření týkající se otevření zámečnických provozoven vzedmulo velkou vlnu ohlasů a mnozí jste mi poskytly i informace z praxe. Já už týden bojuji s Coronavirem a zatím nejsem zcela fit. Snažím se získat co nejvíce informací, pokud mi to můj zdravotní stav dovolí. Vzhledem k složitosti celého problému jsem tuto situaci telefonicky řešil s cechmistrem CMZS, panem Tomášem Pospíšilem, MBA. Tomu se poštěstilo dovolat se na MPO a zatím získat níže uvedené informace.

Ing. Ladislav Kratochvil, prezident AZKS

 

Vážení kolegové,

jsem čerstvě po telefonátu s ředitelem Odboru podnikatelského prostředí MPO, během dnešního dne bych měl (patrně ve večerních hodinách) obdržet jeho e-mailovou reakci na zaslanou oficiální žádost o přehodnocení výjimky pr maloobchodní provoz na provozovnách našich členů.
 
Nicméně již z telefonátu - a prozatím neoficiálně jsem dostal potvrzeno následující:
  1. Velkoobchodní činnost není žádným způsobem omezena a nevztahuje se na žádný druh-typ provozu/oboru.
  2. Činnost našich členů zakázaná není - musí být pouze zavřené maloobchodní provozovny, výjezdy k zákazníkům, servisní činnost, nouzové otvírání - vše je povolené a nespadá do zákazu.
  3. Jinými slovy - pokud dáte vývěsku na dveře, aby zákazník, který potřebuje vyrobit klíč - zaklepal na dveře - nebo zatelefonoval - na uvedené tel. číslo - splníte tak podmínku "distančního" objednání služby - Vy následně vyjdete ven před provozovnu a domluvíte si se zákazníkem, co je třeba - a je vše v pořádku.
  4. Další věcí je vznesená námitka - převážné části sortimentu na provozovnách - železářského charakteru a domácích potřeb - v tomto mi ústně bylo dáno za pravdu, že v takovém případě se na maloobchodní provozovny vztahuje výjimka, kterou uvádím ve stále platném prohlášení na webu cmzs.cz
Tedy tolik zatím průběžné informace. Jakmile budu mít oficiální vyjádření z MPO, zpracuji nové oficiální prohlášení nebo potvrdím aktuálně vyvěšené za relevantní a podepřené a stanoviska MPO.
 
Zatím je tedy vše na dobré cestě, děkuji všem za trpělivost a uvážlivé počínání.   


S pozdravem,
--
Tomáš Pospíšil, MBA
pověřený cechmistr CMZS-ČR
Člen poradního sboru OPK MV-ČR
Člen ABŠ

Přihlášení

Vyhledávání


LOCK FEST

AZKS na FACEBOOKu


Copyright © 2012 Fusek - Design

Autor stránek nenese žádnou zodpovědnost za náplň stránek ani její stylistické zpracování