Členové asociace

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Čestní členové:


ASOCIACE TECHNICKÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SLUŽEB GRÉMIUM ALARM

Česká asociace výrobců zámků a stavebního kování

STROJÍRENSKÝ ZKUŠEBNÍ ÚSTAV

TREZOR TEST s.r.o.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - Fakulta aplikované informatiky

ochrana osob, majetku a informací

ochrana osob, majetku a informací

Asociace českých lockpickerů.

Asociace českých lockpickerů

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

POLSKIE STOWARZYSZENIE LICENCJONOWANYCH SERWISÓW KLUCZOWYCH

Cech mechanických zámkových systémů (CMZS)

Cech mechanických zámkových systémů

Mistrovství ČR v lockpickingu 2019

Jubilejní 10. ročník Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 – Memorial Evžena Ivanova

 

V polovině září tohoto roku se opět uskutečnilo mistrovství ČR v lockpickingu. Mistrovství se koná vždy na podzim a od roku 2017 na památku pana Evžena Ivanova, průkopníka a milovníka lockpickingu v Čechách. Tento ročník byl již desátým ročníkem pořádanou Asociací českých lockpickerů, která je náš čestný člen AZKS. Jednalo se o největší lockpickerskou akci v historii České republiky. Akce se konala ve dnech ve dnech 13. – 15. 9. 2019 na Nové Živohošti (okres Benešov).

Letošní ročník obsahoval nejen klasické lockpickerské disciplíny, ale také impressioning a safecracking trezorového mechanického zámku a mechanického kombinačního zámku. Součástí mistrovství bylo též nespočet přednášek, workshopů a prezentací tuzemských i zahraničních firem. Přijeli k nám nejen soutěžící z České republiky a Slovenska, ale i Německa, Rakouska, Maďarska, Nizozemí a Itálie. Mimo soutěžících nás navštívili i přátelé z USA, Skotska a Polska.

Torsten Quast z německé organizace lockpickerů SSDeV (Sportsfreunde der Sperrtechnik Deutschland e.V.) si pro nás připravil přednášku na téma impressioning. Alejandro Ojeda ze společnosti URBANALPS nás seznámil s technologií 3D Key Copy Protection. Dále jsme měli možnost slyšet Olivera Diederichsena povídat o své knize „Stasi Secret Service Tools“ a také o trezorové technice. Enrico Wendt představil svůj rodinný podnik, jejich produktové portfolio značky Zieh-Fix a mnoho dalšího. Peter Field, vášnivý a uznávaný sběratel, nám vyprávěl o své sbírce. Petr Wittner ze společnosti Locksmith CZ představil novinky na trhu pro nedestruktivní otevírání trezorových zámků. Chytrá domácnost – zbytečnost nebo budoucnost?, tak na takovou otázku nám odpověděl Jan Hrnčíř ze společnosti Somfy.

V průběhu mistrovství se konala i mezinárodní konference na téma „Lockpicking nejen skrz Evropu“, kdy si všechny zúčastněné země připravili zajímavé informace z oboru zámkařství (zámečnictví), trezorové techniky, legalitě atd. ze svých zemí. Dozvěděli jsme se třeba, že držení planžet v Maďarsku je trestný čin, který je srovnatelný s držením automatické střelné zbraně AK47.

Také jsme si poměřili naše vědomosti ve „Velké vědomostní lockpickerské soutěži“, témata nebyly jen o lockpickingu, ale také o zámkařství (zámečnictví) včetně vývoje, trezorech a nových trendech v zabezpečení. Zvítězil německo-český tým.

Opět byl vyhlášen titul Český Lockpicker 2019, který v letošním roce obhájil Jaroslav Coufal (Prostějov). Titul 1. vicemistra ČR v lockpickingu získal Marek Pederzoli (Praha), 2. vicemistrem ČR v lockpickingu se stal Karel Burian (Tachov), 4. místo obsadil Luděk Sikyta (Plzeň) a 5. místo Miroslav Buchbauer (Plzeň).

Více informací jako například překonané, a hlavně nepřekonané cylindrické vložky a visací zámky, nejlepší časy otevření aj. Vám přineseme s dalším vydáním časopisu Zámkař.

 

Nikol Ivanovová, předsedkyně Asociace českých lockpickerů

Fotografie

Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019 Mistrovství ČR v lockpickingu 2019

Přihlášení

Vyhledávání


LOCK FEST

AZKS na FACEBOOKu

Partneři


Copyright © 2012 Fusek - Design

Autor stránek nenese žádnou zodpovědnost za náplň stránek ani její stylistické zpracování